top of page

Çözüm Ortaklarımız

SABO anahtar teslimi tuğla ve kiremit fabrikalarının dizayn edilmesi, üretilmesi ve işletmeye alınması konularında Avrupa'nın en başarılı firmalarından biridir. Kesiciden, kurutmaya, fırından, paletlemeye kadar tüm üretim hattına makineler sunan SABO, endüstriyel otomasyon çözümleri konusunda da çeşitli projeler gerçekleştirmektedir.

2024 itibariyle Türkiye'de tuğla-kiremit sektöründe faaliyet gösteren yabancı makine tedarikçileri arasında %90 pazar payına sahiptir.

Anahtar teslimi beton kiremit tesisleri konusunun lider firması olan ABECE'nin üretim merkezi İsveç'te bulunmaktadır. Ekstruderden, paketleme hattına kadar beton kiremit tesisinin ihtiyaç duyabileceği tüm makine ve ekipmanları üreten ABECE firmasının bu sektörde 60 yılı aşkın tecrübesi bulunmaktadır.

Presleme teknolojisinde dünyanın önde gelen firmalarından olan LAEIS, refrakter, seramik ve yapı malzemeleri sektörlerine çeşitli tipte presler sunmaktadır.

Tuğla ve kiremit tesislerinin toprak hazırlama ve şekillendirme makinesi üreticileri arasında lider konumda bulunan Verdes, baggerden vakum prese kadar tüm hazırlama makinelerini portföyünde bulundurmaktadır.

De_Boer_Logo-removebg-preview.png
Screen Shot 2022-11-23 at 14.59.52.png

De Boer firması uzun yıllardır el yapımı görünümlü tuğla üretimi için çeşitli ekipmanlar ve çözümler sunmaktadır. Farklı tuğla yüzeyleri elde etmek için farklı presleri bulunan De Boer firması Hollanda'da kuruludur.

Alman refrakter grubu Refratechnik'in bir markası olan Burton, tuğla ve kiremit fırınlarında kullanılan refrakter tuğlalar konusunda dünyanın teknoloji ve verimlilik açısından bir numarasıdır. 

Teka_logo-removebg-preview.png
Teka mikser foto.png

Mikserler konusunda dünyanın önde gelen firmalarından olan Alman TEKA firması çeşitli endüstriler için çözümler sunmaktadır.

WELB çeşitli sektörlere tartma, dozajlama ve taşıma makineleri sunmaktadır. Bu sektörler arasında refrakter, beton, seramik ve yapı malzemeleri bulunmaktadır.

Coatib clean background.png
crt.jpeg
TEA logo.png

Beton kiremit boyası konusunda 30 yıllık tecrübesi olan bir ekibe sahip CoaTIB, çeşitli renk ve özellikte boyayı beton kiremit endüstrisi için Almanya ve Danimarka'daki tesislerinde üretmektedir.

Tuğla ve kiremit tesislerinde büyük önem taşıyan otomatik su regülasyon sistemlerinin lider markası olan TEA, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun olarak çeşitli çözümler sunmaktadır.

SABO-FILIERE.png
Filiere.jpeg

Tuğla kalıpları üretiminde uzmanlaşmış olan SABO Filiere özellikle zor hammadde ve yoğun yapıya sahip tuğlaların üretimi için güvenilir bir çözüm ortağıdır.

Omnicon without background.png
NEW-BLUE-1.jpeg
Stafier transparent background.png
stafier palet.jpeg

Tuğla ve kiremit üretimde kullanılan kurutma paletleri konusunda dünyadaki en verimli firmalardan biri olan Stafier, Hollanda'da kuruludur. Özellike yüksek kaliteli tuğlaların ve kiremitlerin üretiminde kurutma paletlerinin doğru tasarlanmış olması son derece önemlidir.

Beton kiremit üretiminde gövdenin boyanmasında kullanılan kuru ve sıvı pigmentlerin dünyadaki güçlü tedarikçilerinden biri olan Omnicon'un hem Danimarka, hem de Çin'de üretim tesisleri bulunuyor.

bottom of page